عطرهایی بر پایه وتیور و پچولی

عطرهایی بر پایه وتیور و پچولی
2رای
1 2 3 4 5
Thank you for vote this article

در این مطلب به معرفی چند محصول برتر می پردازیم که بر اساس سوال یکی از کاربران در خصوص علاقه مندی ایشان نسبت به دو رایحه وتیور و نعنای هندی نوشته شده است. همچنین سابق بر این مطلب نسبتاً کاملی در خصوص وتیور آورده شده بود که به دلیل درخواست ایشان مجدداً در ادامه این پاسخ آن را می افزاییم.

 

 

سوال:

من عاشق عطرهای ترکیب پچولی و  وتیور هستم   اگر امکان داره چند مدل معرفی کنید . و اگه میشه مقاله ای درباره وتیور بنویسید  مرسی


بهترین تولیداتی که به شما معرفی می گردد موارد زیر می باشد. برخی محصولات از ترکیب پچولی و وتیور با رایحه غالب بوده و برخی دیگر به صورت تک دارای یکی از این دو اسانس می باشند. بعضی از عطرها به سختی در دسترس می باشند.

 

محصولات زنانه- مردانه:

Patchouli Absolu Tom Ford

The Lover Gap

Vetiver Fatal Atelier Cologne

 

 

محصولات مردانه:

Masculin Pluriel Maison Francis Kurkdjian

Hommage a l'homme Voyageur Lalique

Infusion de Vetiver Prada

 

 

آشنایی با وتیور:


Vetiver (وتیور) یا خس خس گیاهیست بومی هند و اندونزی که جهت تولید انبوه برای مصارف عطرسازی ، دارویی و آروماتراپی (رایحه درمانی) در مناطق گرمسیر ، خیس و مرطوب نظیر برزیل و یا در جاوه و هائیتی نیز کشت می گردد.
روغن یا اسانس وتیور جهت عطرسازی، از ریشه های زیر زمینی آن به طریق تقطیر بدست می آید. هر چند که از برگ های آن نیز می توان اسانس تهیه نمود اما رایحه آن متفاوت از نوع عطر ریشه خواهد بود.
این اسانس در آروماتراپی ، خصوصاً جهت تمدد اعصاب (Relaxation) کاربرد دارد. همچنین از آن می توان در درمان استرس و تنش های عصبی، افسردگی و بی خوابی نیز استفاده کرد.

خس خس یا وتیور دارای رایحه ای خاکی ، گیاهی ، شیرین ، گاهی با طراوت و سبز و در مواردی دودی و چوبی می باشد. اما اینکه دقیقاً خس خس دارای چه رایحه ای ست نیاز به بررسی خاکی دارد که گیاه در آن پرورش یافته است. خس خس بسته به آنکه در کدامین کشور تولید شده باشد عطری متفاوت را از خود بروز خواهد داد.

 

به این ترتیب خس خسی که در کشور اندونزی تولید می شود با آنچه که در ماداگاسکار تولید می گردد رایحه ای متفاوت خواهند داشت.

از سایر دلایل تفاوت در رایحه می توان به: سن گیاه ، استفاده از برگ یا ریشه و کیفیت اسانس گرفته شده نیز اشاره کرد.

 

در بخش معرفی هر نوع از وتیورها ، اگر اطلاع از نام عطری داشته باشم که این نوع اسانس در آن به کار رفته باشد و به شما کمک کند تا این رایحه را بهتر بشناسید حتماً آن را ذکر خواهم کرد.

در نهایت پیشنهاد می کنم در خواندن مطلب خیلی به خودتان سخت نگیرید و سعی کنید از آن لذت ببرید چرا که قرار نیست یک طراح رایحه باشید!

 

 

 

وتیور هائیتی

خس خس تولید شده در هائیتی دارای دو نوع می باشد که مدل وحشی آن ، بیشترین کاربرد را دارد. هائیتی وحشی دارای حسی با طرات ، تمیز و سبز ، رقیق و ملایم و به میزان کمی میوه ای ست. پس همواره گیاه وتیور دارای عطری دودی و خاکی نیست !  Guerlain Vetiver بهترین نمونه از وتیور وحشی هائیتی می باشد. به کار رفته در Lalique Encre Noir

 

 

 

وتیور اندونزی

این نوع از Vetiver دارای رایحه ای خاکی بوده ، کاملاً عطری از چوب و مشک را در خود دارد و تا حد بسیار کمی دارای عطر دودی نیز می باشد.

 

 

وتیور بربن

دارای رایحه ای نرم و ملایم ، گرم با لمس کوچکی از دود می باشد. به کار رفته در Lalique Encre Noir

 

 

 

وتیور سریلانکا

این نوع از وتیور بیش از هر چیز به عطر چوب شباهت دارد، چوبهای بریده شده! این رایحه عموماً جایگزین اسانس چوب ، خصوصاً چوب صندل در عطرها می شود.

 

 

 

 

وتیور ماداگاسکار

عطری تمیز و خاکی دارد. کمی چوبی ست و نسبت به سایر انواع خود دارای طعمی شیرین می باشد.

 

 

 

وتیور هندوستان

قوی ترین و سنگین ترین نوع وتیور! رایحه ای بسیار خاکی و غلیظ دارد.نظرات

There is no comment

نظر دهید

نام خود را وارد کنید
نام                     
ایمیل                 
وب سایت           
نظر خود را وارد نمایید