چرا میدنایت پویزن حذف شد?

چرا میدنایت پویزن حذف شد?
2رای
1 2 3 4 5
Thank you for vote this article

 

عطری که در حدود 2 سال قبل برای آن بررسی نوشتم و با نام " نیمه شب زهرآگین" شهرت یافت! کاراکتر زن آن تشبیه به سیندرلای شروری شد که در نیمه شب اغواگری خود را آغاز می کند اما اکنون در اندوه حذف شدن آن از بازار رقابت های داغ امروز هستم.

کلکسیون پویزن های دیور از سری تولیدات فوق العاده مشهور و بسیار خاص دیور بوده و هستند که متاسفانه نه تنها آنها بلکه تمامی محصولات دیور این روزها دستخوش تغییری ناخوشایند می شوند. مطلبی که در این خصوص می نویسم به علت پرسش یکی از کاربران عزیز در خصوص علت حذف میدنایت پویزن بوده است!

 

حدود 3 سال قبل "میس دیور"، یکی از تولیدات زنانه و بسیار قدیمی دیور تحت فشار شدیدی جهت تغییر فرمول از جانب اروپا و مقررات آن در زمینه چگونگی مصرف مواد خام عطرسازی قرار گرفت. در اثر این فشار و کنترل ها ، میس دیور و شنل نامبر فایو از زمره عطرهایی بودند که مجبور به تغییر فرمول و تغییر رایحه شدند. با توجه به قوانین اجرایی، میزان نرمال مصرف "خزه بلوط" در حدود 1-3% می باشد که در غیر این صورت می تواند امکان آلرژی زایی داشته باشد. نامبر فایو شنل و میس دیور از زمره محصولاتی بودند که پیش از به وجود آمدن چنین آئین نامه هایی عطرهای خود را سالها قبل تولید کرده بودند و اکنون و با توجه به قوانین ارائه شده مجبور بودند تغییر فرمول را در محصولات خود اعمال نمایند. 

اولین تاثیر گذاری بر این عطرها جدای از تغییر رایحه ، تغییر میزان ماندگاری رایحه بود چرا که "خزه بلوط" یکی از عوامل قدرتمندسازی ماندگاری در عطرها می باشد!

 

 


میدنایت پویزن و تغییر سایر رایحه ها:

متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست  که علت دقیق حذف میدنایت چه بوده است اما باید به یکی از چند علت زیر باشد:

 

1- در دسترس نبودن مواد خام سابق (به علت گران شدن شدید یا هر محدودیت دیگر)

2- حذف برخی تک اسانس های کلیدی و مهم که مضر بوده اند یا تداخل ترکیب های مضر (به دلیل قوانین جدید) که موجب تغییرات شدید در رایحه می شده اند.

3- عدم سودرسانی محصول

 

 

 اما در خصوص تغییر فرمول رایحه های دیور یکی از مسائلی که مطرح می شود مبحث مالکیت فرمولهای عطرسازیست.

به نظر می رسد که مالکیت اصلی فرمول عطرهای دیور در دست خود این شرکت نبوده است ، بنابراین و با صرف کمترین هزینه دیور قصد دارد مالکیت آنها را به نام خود ثبت کند. پس تغییر فرمول، کم هزینه ترین و قانونی ترین راه برای رسیدن به این مالیکت است که دیور انتخاب کرده است. 

با این روش رایحه ها تا حدودی تغییر کرده اما غیر قابل مصرف نشده اند ، همچنین مالکیت نیز قابل انتقال شده است.

 

 

نظرات

  • Avatar

    shervin1996 says :

    2015-11-20 09:45:36

    بسیار ممنون از این مطلب مفید

نظر دهید

نام خود را وارد کنید
نام                     
ایمیل                 
وب سایت           
نظر خود را وارد نمایید