از چه سنی به عطر علاقه پیدا کردید؟

از چه سنی به عطر علاقه پیدا کردید؟
3رای
1 2 3 4 5
Thank you for vote this article

از 4 یا 5 سالگی که می توانم مسائل را به یاد آورم به خاطر دارم که رایحه عطرها و خصوصاً ادکلن های مردانه برایم بسیار جلب کننده بودند! بازی با شیشه های کوچک اشانتیون یا پوسترهای تبلیغاتی سرگرمی های جالبی بودند که به آنها علاقه وافری داشتم. دیدن و بوییدن عطر و ادکلنها یا حتی افترشیوها مرا به وجد می آورد و همواره در کودکی با دقت بالایی رایحه عطر افراد را دنبال می کردم.


اگر از عاشقان عطر باشید حتماً شما هم این دوران را تجربه کرده اید! یکی از نکات جالب و مشترک در میان علاقمندان دائمی عطر، شروع کششی قوی به این زمینه در دوران کودکی ست.

آنها ممکن است در گذشته با عطری خاطره انگیز از پدر، مادر، خواهر، برادر یا اقوام نزدیک خود با دنیای رایحه ها آشنا شده و به آن اشتیاق پایبند مانده باشند اما هر چه باشد عطر به دلیل آنکه با فضایی فانتزی و رویایی سر و کار دارد، اغلب در میان کودکان بازخورد خوبی می یابد و در نهایت این ارتباط قدرتمند در آینده ای نزدیک از این کودکان مشتاق علاقه مندانی قوی می سازد. 

 

سوال امــــــــروز

سوالی که امروز قصد داریم با شما عزیزان مطرح کنیم در ارتباط با این وجه اشتراک علاقمندان دنیای عطرهاست. بنابراین در پاسخ دهی شرکت کنید و خاطرات خود را با سایر کاربران در میان بگذارید. 


1) آیا به یاد دارید از چه سنی به عطرها علاقه پیدا کردید؟ 

2) اولین عطر یا ادکلن خود را در چه سنی خریدید؟

3) احساس شما در کودکی نسبت به عطرها چگونه بود؟
عطر زنانه هاوایی

نظرات

 • Avatar

  م says :

  2015-06-12 09:37:25

  حدود 7، 8  ساله بودم(35 سال پیش) که با عطر آشنا شدم  اونم عطر  شوهر خالم بود ، استوانه ای بی رنگ  با سر مشکی . که شیشه عطر پر بود از  برجستگی های مثلثی هرمی شکل . رنگ مایع عطر هم زرد بود خیلی بوی خوبی میداد . خیلی دلم میخواد بدونم  چه عطری بوده. 

 • Avatar

  مهناز says :

  2014-08-09 02:35:37

  از وقتي يادم مياد عاشق جمع كردن شيشه خالي عطراي ديگران و اسپري هاشون بودم. يادمه يه كلكسيون واسه خودم جمع كرده بودم. خاله م يه شيشه عطر بهم داده بود كه از اون مدل اسپري هاي قديمي بود كه يه بالون مانند كنارشه و اون اسپري مي كنه. تو روزايي كه همه چي كوپني بود ساعت ها تو صف بقالي منتظر مي موندم تا نوبتم بشه و به آقاي فروشنده مي گفتم اينو بي زحمت پر كنين! اين جريان اينقدر تكرار شد تا شكايتم رو به مامانم كرد.

  اما اولين عطري كه جدي استفاده كردم عطر دريك عموم بود كه عاشق بوش بودم.

 • Avatar

  محمد says :

  2014-08-02 03:06:27

  دقیق یادم نیست چه زمانی ولی فکر کنم اندکی پیش از 7 سالگی بود که وقتایی که مهمونی میرفتیم اجازه داشتم از عطر کاج (پینو) پدرم استفاده کنم.

  اون زمانها ادکلن های اسپایسی آروماتیک مد مردانه بود.

  تو حدود سن 13 سالگی اولین ادکلنم رو خریدم که اگه اشتباه نکنم جوپ بود.

 • Avatar

  amir says :

  2014-07-26 07:36:49

  سلام بله به یاد دارم از هفت هشت سالگی بود اسپری single و cobra و عطر derick و brut رو به یاد دارم که منو عاشق شناسایی عطر های جدید کرد جالب اینجاست که بعضی وقت ها دنبال عطر هایی شبیه به اون ها هم میرم.

 • Avatar

  میلاد2 says :

  2014-07-26 05:40:04

  16 سالم بود که با ادکلن تزار پدرم عاشق عطر شدم. بوی خیلی سنگین و شیکی داشت که واقعاً از هر مردی یه جنتلمن واقعی می ساخت واسه همین هنوز که هنوزه توی ادلکن هام اینو همیشه دارم . اولین چیزی که خریدم یه اشانتیون آزارو پور هوم بود که الان دیگه قدیمی شده. دیگه جوونی بود و بی پولی و دل عاشق 

 • Avatar

  LONA RAD says :

  2014-07-23 17:49:39

  نمی دونم چند سالم بود اما یادمه کفش های پاشنه بلند مادرم رو می پوشیدم و با تاپش که برام حکم پیراهن رو داشت و یه رشته مروارید و یه کیف کوچولوی نقره ای...دچار حس پرنسسی می شدم و عطر جورجیوی مادرم این تصور رو به باور و یقین می رساند..یادش به خیر ...هنوزم با بوی جورجیو اون حس  در من زنده می شه...

   

 • Avatar

  شیوا says :

  2014-07-22 08:04:34

  سلام نسترن جان .ببین مارو یاد چیا میندازیا.من یادمه 6 سالم بود یعنی 18 سال پیش .نتیجه سرک کشیدن تو کمد مامانم یه شیشه استوانه ای خوشگل که مایع عطرشم زرد بود خیلی خوشبو ملایم لطیف .یادم نیست کدوم مدلش فقط میدونم chloe بود و حسی که داشتم واقعا فقط میتونم بگم شبیه گوش دادن به یه موسیقی کلاسیک زیبا و ملایم .انگار با بوییدن عطر داری به یه منظره زیبا ی طبیعت نگاه می کنی و یا اینکه خود عطر برات مثل یه قطعه زیبای موسیقی میمونه.

 • Avatar

  محسن says :

  2014-07-20 11:40:27

  یادمه 16 سالم که بود El Paso می زدم. چقدر این ادکلن می موند قیمت بالایی هم نداشت. از همین سن تقریباً علاقه پیدا کردم . 

  احساس می کردم عطر آدم رو خیلی جذاب تر از اونچه که هست می کنه 

   

 • Avatar

  مونا says :

  2014-07-20 10:53:48

  یادمه 10 سالم بود که خاله ام عطرهای شنل رو داشت. همیشه عاشق این بودم که منم روی میز توالتم کلی از این عطرهای شیک داشته باشم. خاص ترین عطرش کوکو شنل بود که خیلی بوی شیکی داشت. عطرها به من احساس یه پرنسس رو می داد 

 • Avatar

  بهنام جهان says :

  2014-07-20 03:50:24

   سنم فکر کنم 8 یا 9 سالگی بود  که از عطر خوشم اومد  , اولین عطری که خیلی دوست داشتم عطر  jovan musk  بود که متاسفانه فقط بوش حس کردم و بعد از چند سال تونستم بگیرم . اما اولین عطری که تو بچگی استفاده کردم عطر چارلی بود که داییم از مکه  برام کادو اورده بود  و بعد از اون هم محبوب ترین عطری که داشتم هاوایی بود .

  احساسی که از عطر داشتم من عاشقه شیشه عطرا بودم اول شیشه عطر برام مهم بود بعد از اون رایحه عطر مخصوصا که بویه گل می دادنظر دهید

نام خود را وارد کنید
نام                     
ایمیل                 
وب سایت           
نظر خود را وارد نمایید