بدترین رایحه دنیا مشک گربه زباد

بدترین رایحه دنیا مشک گربه زباد
2رای
1 2 3 4 5
Thank you for vote this article

 

مشک - Musk

مشک از زمره مواد خام بسیار قدیمیست که از دیرباز در صنعت ساخت عطر کاربرد داشته است.  در این بین، مشک آهو از شهرت بیشتری برخوردار است اما این گروه شامل مشک حیوانات دیگری نظیر Civet (گربه زباد) و Castoreum (گونه ای سگ آبی) نیز می باشد.

مشک اگرچه رایحه ای بسیار خوش دارد اما این ماده به صورت خام و طبیعی دارای رایحه ای بسیار بدبو می باشد. مشک هایی که در چندین سال اخیر مورد استفاده قرار می گیرند همگی به صورت مصنوعی ساخته می شوند و این امر به دلیل اعتراض علیه کشتار حیوانات بوده است. 

 

 

 

مشک Civet بدترین یا برترین؟!
Civet یا گربه زباد یکی از حیواناتیست از خانواده راسویان که مشک آن جهت عطرسازی به کار می رفته است. این مشک در حالت طبیعی بر خلاف آنچه فکر می کنید دارای رایحه ای بسیار زننده است! در توصیف این رایحه به اجبار باید از کلماتی ناخوشایند استفاده کنیم که اغلب در صنعت عطر کاربردی نداشته اند.


رایحه ای مدفوع مانند! گویا نوعی مدفوع رقیق را می بوئید، واقعاً فاجعه آمیز است. مشک ها اغلب رایحه بدی دارند و مشک گربه زباد نیز احتمالاً به علت آنکه در غدد مقعدی این جانور تعبیه شده است دارای چنین عطر زننده و مرتبطی می باشد. این رایحه پس از گذر زمان عطری همچون جوراب بد بو می یابد و در مجموع در هیچ نقطه از آن عطر خوشی به مشام نمی رسد.

در کنار مشک Civet ، مشک Castoreum  نیز جزء یکی دیگر از بدترین رایحه هایی بودند که در روغن عطرسازی تست کرده ام.

 

 

این ماده پس از ترکیب با الکل عطرسازی رایحه ای مشک مانند، کم شیرین، ملایم، موم مانند، عمیق و نسبتاً گرم می یابد که با رایحه ابتدایی به هیچ عنوان قابل قیاس نیست. به همین علت اغلب تولیدات با منشا حیوانی و خصوصاً مشک دارای رایحه ای بسیار خوشایند و مطلوب هستند.

جادوی صنعت عطر از ماده ای ناخوشایند عطرهایی ماندگار در تاریخ نظیر:
Shalimar Guerlain، Coco Chanel, Noir Tom For, Amouage Gold Pour Homme  را می سازد.

 

 

در مباحث بعدی به بررسی مشک بدبوی دیگری از Castoreum می پردازیم.

نظرات

  • Avatar

    مصطفی راد says :

    2015-09-28 07:58:59

    من همیشه فکر می کردم مشک ذاتاً بوی خوبی داره ، دنبال روغن مشک خالص بودم )) دیگه بهش فکرم نخواهم کرد

     

نظر دهید

نام خود را وارد کنید
نام                     
ایمیل                 
وب سایت           
نظر خود را وارد نمایید